Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024 czas start!

Data: 05.10.2023 r., godz. 08.00    411
Biegami przełajowymi rozpoczynamy naszą, sportową tradycję organizacji Mistrzostw Powiatu Otwockiego. Nie zapominamy o młodszych - wychowankach szkół podstawowych z terenu powiatu oraz o tych starszych - uczniach szkół ponadpodstawowych. Śledźcie sportowe informacje na bieżąco!

Pierwsze zawody w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt  i chłopców  odbyły się w środę 4 października na terenie Ogniska Wychowawczego „Świder” im. Kazimierza Lisieckiego w Otwocku. W tym roku zmagania przeprowadzone zostały w nowej lokalizacji. Trasa została poprowadzona przez las  w kierunku rzeki Świder oraz na terenie Ogniska.
W zawodach wzięli udział uczniowie reprezentujący aż 25 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Otwockiego - łącznie ponad 450 zawodników. Wystartowali oni w 14 biegach, w trzech kategoriach wiekowych, na dystansach od 800 m do 1500 m.

Dekoracji medalowej dokonała Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego.
Dziękujemy UKS Bieliki za przeprowadzenie mistrzostw.  Zawody odbyły się na wysokim poziomie, z użyciem elektronicznego pomiaru czasu biegu.  Zwycięzcy w indywidualnych biegach awansowali na zawody międzypowiatowe, które odbędą się 17 października w Komornicy. Życzymy Wam kolejnych sukcesów i trzymam mocno kciuki!