Obchody z okazji święta Policji

Data: 17.07.2023 r., godz. 14.00    1142
Ustanowione przez Sejm RP święto Policji przypada 24 lipca. Stanowi to świetną okazję do świętowania i docenienia pracy najliczniejszej formacji mundurowej w naszym kraju. Dlatego w związku z tym świętem, w poniedziałek 17 lipca w Parku Miejskim w Otwocku, odbył się uroczysty apel ku chwale wszystkich mundurowych związany z 104. rocznicą powołania policji.

W poniedziałkowe południe (17 lipca) na zaproszenie Komendanta Powiatowej Policji w Otwocku - inspektora Przemysława Dębińskiego Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki wraz z Grażyną Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego wzięli udział w uroczystych obchodach święta Policji oraz 104. rocznicy powołania Policji.

Na apelu nie zabrakło przedstawiciela Rządu - Michała Prószyńskiego Szefa Gabinetu Politycznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawicieli samorządów i gmin, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa, Prokurator Rejonowej w Otwocku Lidii Kazimierczyk-Pyry oraz pierwszego zastępcy Komendanta Stołecznego Policji Krzysztofa Smeli.

W trakcie uroczystości podczas wygłaszanych przemówień doceniono ciężką pracę, którą policjanci wykonują każdego dnia. Część z mundurowych dostała awanse na wyższe stopnie służbowe, co napawa wielką dumą. Jak zaznaczył Starosta to właśnie służby mundurowe są naszym największym wsparciem, gotowym nieść pomoc w każdej sytuacji. Dlatego cieszymy się, że jako Powiat Otwocki mogliśmy uhonorować aż pięciu wyróżniających się w służbie policjantów i przyznać im nagrody pieniężne.

Dziękujemy wszystkim mundurowym za Waszą ofiarną, często niebezpieczną pracę! Życzmy Wam satysfakcji z wykonywanych zadań, niesłabnącego zapału i motywacji oraz dużo zdrowia! Osiągacie w swoich działaniach spektakularne rezultaty, dbacie o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Otwockiego co jest dla nas sprawą nadrzędną. Dziękujemy, że jesteście!