Autyzm - poznaj, nie oceniaj!

Data: 01.07.2023 r., godz. 13.00    861
Coraz częściej spotykamy na swojej drodze osoby ze spektrum autyzmu. Osoby takie jak my, a jednak trochę inne - osoby niepełnosprawne. Nie pozostając obojętnym na społeczne problemy, z którymi często borykają się opiekunowie osób ze spektrum zapraszamy Was do poniższej lektury.

Mając na uwadze prospołeczne działania na rzecz osób ze spektrum autyzmu, rodzice z naszego powiatu postanowili połączyć siły i założyć Stowarzyszenie, gdzie każdy potrzebujący wsparcia znajdzie je. Incjatywa ta powstała po dużym sukcesie kwietniowego pikniku dotyczącego "Światowego Dnia Świadomości Autyzmu", w którym mimo niepogody udział wzięła duża liczba uczestników. Rodzice dzieci, które zmagają się ze spektrum na codzień zmagają się z wieloma przeciwnościami losu, co każdy chętny mógł sprawdzić w instalacji sensorycznej CUBE, która przez kilka kwietniowych dni była rozstawiona w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku.

Jak Powiat pochwalamy i wspieramy takie przedsięwzięcia. Incjatywy takie są bardzo ważne, ponieważ oswajają to co nieznane. A autyzm w świadomości wielu funcjonuje dalej jako coś "strasznego". "Niebieski balonik" chce obalić ten mit. Wszystkich, którzy zechcieliby dołączyć do Stowarzyszenia, poniżej zamieszczamy deklarację członkowską.

Do pobrania:

Deklaracja członkowska.pdf (84 KB)

Zaproszenie post.jpg (448 KB)