Informacje z inwestycji drogowej na ul. Wawerskiej

Data: 29.06.2023 r., godz. 10.00    1215
Wielkimi krokami zbliża się zakończenie inwestycji na ul. Wawerskiej. Dlatego przychodzimy z najnowszymi informacjami z inwestycji, na której prace idą zgodnie z harmonogramem. Malowane jest oznakowanie poziome, a to oznaczać może tylko jedno - niebawem ulica zostanie otwarta i zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu.

Roboty idą zgodnie z harmonogramem i zostaną zakończone tak jak przewiduje plan - w pierwszej połowie lipca. Już niedługo będziemy mogli cieszyć się kolejnym, pięknym skrzyżowaniem. To ważny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej w Otwocku!

Ulica Wawerska w Otwocku na odcinku od ul. Wiejskiej do ronda Sybiraków od 1 lutego została zamknięta dla ruchu. Prace modernizacyjne objęły: budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Szkolną oraz przy budowę ciągów pieszo-rowerowych i chodników. Realizacja ta inwestycji możliwa była dzięki współpracy Powiatu Otwocki z Miastem Otwock. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kwotę 6 813 522,05 zł. Miasto przeznaczyło 6 500 000 zł na tę inwestycję. Pozostałe środki na zadanie, które wynosiło ponad 17 000 000 zł, pochodziły ze środków Powiatu.