Program "Żyj zdrowo" realizowany w gminie Karczew

Rekrutacja do programu "Żyj Zdrowo" w Karczewie

Powiat Otwocki zachęca mieszkanki Powiatu do wzięcia udziału w kolejnym turnusie Programu „Żyj Zdrowo”, który realizowany jest w ramach dofinansowania z Programu Wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego „Mazowsze dla zdrowia kobiety 2023”. Tym razem zapraszamy do Karczewa!

„Żyj Zdrowo” to program dedykowany kobietom w wieku od 18 do 55 lat, których aktualne wyniki badań diagnostycznych lub zaświadczenie lekarskie o aktualnym stanie zdrowia wskazują na konieczność wprowadzenia zmian w stylu życia lub odżywiania, a także do kobiet u których występuje obciążenie genetyczne chorobami nowotworowymi, osteoporozą i innymi chorobami przewlekłymi.

W ramach Programu odbywać będą się spotkania z dietetykiem i motywatorem, podczas których przeprowadzane będą m.in. wykłady oraz indywidualne konsultacje, a także różnego rodzaju aktywności fizyczne oraz warsztaty z gotowania. Szczegółowy zakres działań w ramach Programu znajduje się w harmonogramie.

Głównym celem programu jest promowanie zdrowego stylu życia, budowanie świadomości w zakresie wpływu stylu życia na zdrowie, a tym samym minimalizowanie ryzyka chorób dietozależnych, takich jak: otyłość, cukrzyca typu 2, choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby nowotworowe czy osteoporoza.

Udział w programie jest bezpłatny.

Program w Karczewie realizowany będzie w terminie od 15.07.2023 r. do 02.09.2023 r. W przypadku chęci udziału w Programie serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz przesyłania formularzy rekrutacyjnych wraz z załącznikami na adres fundusze@powiat-otwocki.pl .

Zgłoszenia przyjmowane będą od dnia 30.06.2023 r. do wyczerpania ilości przewidzianych miejsc, jednak nie dłużej niż do 13.07.2023 r. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, udziału w Programie oraz wymaganych dokumentów znajdują się w regulaminie oraz pozostałych dokumentach, dostępnych poniżej.

Zapraszamy!

Zadanie pn. „Żyj Zdrowo” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #zdrowiekobiety