X edycja Festiwalu Świdermajer za nami!

Data: 25.06.2023 r., godz. 00.00    553
X edycja Festiwalu Świdermajer - Festiwal na linii przeszła już do historii, ale my wracamy jeszcze wspomnieniami do tego wydarzenia, które od wielu lat cieszy się wielką popularnością i przyciąga tłumy gości nie tylko z Powiat Otwocki.

Przez wszystkie 9 dni trwania festiwalu (16 - 25 czerwca) każdy mógł znaleźć atrakcję dla siebie:

•  Członkowie Stowarzyszenia Świdermajerowie zaprosili do odwiedzin w swoich domach,

•  odbyło się wiele wystaw plenerowych, spotkań i dyskusji dotyczących architektonicznego dziedzictwa,

•  chętni rowerzyści wzięli udział w rowerowym rajdzie po pomnikach przyrody i architektury na linii otwockiej,

•  śniadanie sąsiedzkie na ulicy Kościuszki i spacer po najciekawszych budynkach znajdujących się przy tej ulicy.

Natomiast podczas niedzielnego finału nie zabrakło między innymi: warsztatów, wystaw, pokazów, atrakcji dla dzieci i dorosłych, dostępnych na terenie Pensjonatu Gurewicza.
Wisienką na torcie, podsumowującą festiwal były koncerty i występy muzyczne: uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej Nr 1 w Otwocku, Świdermajer Orkiestry, Bogusz/Kolendy, Lessmana gościnnie z Eweliną Flintą i Klaudią Daliva. Na scenie ostatnia zaprezentowała się znana wszystkim Natalia Kukulska z Atom String Quartet i Michałem Dąbrówką.
Wydarzenie to zostało dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego. Cieszymy się, że jesteśmy zapraszani do tak interesujących projektów!

fot. dzięki uprzejmości Towarzystwo Przyjaciół Otwocka.