Mistrzostwa Powiatu Otwockiego 2022/2023 w czwórboju lekkoatletycznym!

Data: 16.05.2023 r., godz. 17.00    758
16 maja rozegrane zostały zawody w czwórboju atletycznym chłopców i dziewcząt w ramach Mistrzostw Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych.

W skład czwórboju wchodzi bieg na 60 m, rzut piłką palantową na odległość, skok w dal lub skok wzwyż oraz bieg na 600 m (dziewczęta) i bieg na 1000 m (chłopcy). Zmagania odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance. W rywalizacji dziewcząt udział wzięło  szkół z powiatu otwockiego, a w rywalizacji chłopców szkół. W jej wyniku Mistrzostwa zakończyły się następującym rozstrzygnięciem:
Dziewczęta:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie,
2 miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie,
3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku ex aequo Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gliniance. .

Dwa trzecie miejsca świadczą o niesamowitej rywalizacji, która była zacięta do samego końca.

Chłopcy:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie,
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku,
3 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osiecku.

Dekoracji medalowej dokonała Dyrektor Szkoły gospodarzy Teresa Bąk.                                                                                                                                                                                                                      Dziękujemy Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance za udostępnienie terenu sportowego, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Smoki” oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowali na zawody swoje drużyny.
Gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy na Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w trójboju, które odbędą się 12 czerwca.