Wyremontowany Blok Porodowy Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku!

Data: 03.06.2023 r., godz. 15.00    1051
W sobotę, 3 czerwca, w naszym powiatowym szpitalu, otwarto świetnie wyposażony i odnowiony blok, w którym na świat przychodzą najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu. Remont był możliwy dzięki Fundacji Polsat, która na ten cel przeznaczyła 4 500 000 złotych. Wsparcia w wysokości 400 000 zł udzielił też Powiat Otwocki.

Dotychczas kobiety rodziły na jednej sali porodowej. Obecnie blok tworzą trzy indywidualne sale porodowe wraz z łazienkami. Dodatkowo powstały dwie sale przedporodowe i sala operacyjna wraz z pokojem resuscytacji noworodka. Ale to nie wszystko – Fundacja Polsat zakupiła również przenośny sprzęt badania KTG.

Otwarcia wyremontowanego oddziału dokonał Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak wraz z Prezes Fundacji Polsat Krystyną Aldridge-Holc, Prezes PCZ Sp. z o.o. w restrukturyzacji Moniką Gębską, a także Prezydentem Miasta Otwocka Jarosławem Margielskim. Podczas uroczystości list od Marszałka Województwa Mazowieckiego odczytał radny powiatowy Zbigniew Szczepaniak.
Jesteśmy ogromnie wdzięcznie Fundacji Polsat i cieszymy się, że nasz powiatowy szpital zrobił kolejny jakościowy krok. Jak podkreślił Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, dzięki współpracy z Fundacją blok porodowy ma nowy blask i sprawi, że mieszkanki naszego powiatu będą rodziły w nowoczesnych, godnych warunkach.

Powiat Otwocki podczas wydarzenia reprezentował Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach, Wicestarosta Paweł Zawada, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Olszewska, a także radni powiatowi: Elżbieta Siwek, Zbigniew Szczepaniak i Dariusz Grajda.