"Stacja Medyk" - nadanie imienia szkole Hanny Heleny Chrzanowskiej.

Data: 11.05.2023 r., godz. 15.00    905
Oddana pielęgniarka i działaczka charytatywna - Błogosławiona Hanna Helena Chrzanowska. Sejmik Województwa Mazowieckiego uchwałą z dnia 25 kwietnia 2023 r. nadał Medycznej Szkole Policealnej w Otwocku jej patronaż.

„Czy pamiętam, że jeśli każdy będzie sądzony według uczynków miłosierdzia – to cóż dopiero ja, którą Bóg szczególnie do nich powołał?”

Hanna Chrzanowska

W dniu dzisiejszym na terenie "Medyka" odbyły się uroczystości nadania szkole imienia Hanny Chrzanowskiej. W trakcie polowej Mszy Św., której przewodniczył biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński, na terenie Szkoły poświęcony został sztandar Szkoły. Następnie obecny na wydarzeniu Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik odczytał akt nadania szkole imienia. Głos zabrał również Starosta Otwocki - Krzysztof Szczegielniak, który odczytał list gratulacyjny a następnie razem z Kingą Błaszczak złożył go na ręce Dyrektora Szkoły. W uroczystości udział wzięli: Bożena Żelazowska i Kinga Gajewska - Posłanki RP, Wicestarosta Otwocki - Paweł Zawada, Członkowie Zarządu Powiatu Otwockiego - Kinga Błaszczyk i Grzegorz Michalczyk oraz włodarze Miasta Otwocka - Prezydent Jarosław Margielski i Karczewa - Burmistrz Michał Rudzki.

W trakcie uroczystości zebranym Gościom przybliżona została postać patronki szkoły, którą zaprezentował Prezes Małopolskiej Izby Pielęgniarek i Położnych - Tadeusz Wandas.

Na zakończenie mogliśmy obejrzeć piękny spektakl muzyczny w wykonaniu Zespółu Tańca Ludowego "Warszawa" AWF.