Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Data: 04.05.2023 r., godz. 00.00    872
Jak co roku, 3 maja, w powiecie nie zabrakło uroczystości ku chwale Konstytucji 3 Maja. Ponad 232 lata temu Polska jako pierwsza w Europie uchwaliła konstytucję, która stanowiła swoisty fundament całego systemu prawnego, obowiązującego w kraju oraz gwarancję ochrony praw i wolności wszystkich jej mieszkańców.

Z tej okazji na terenie powiatu odbyły się liczne uroczystości m.in. pikniki patriotyczne, marsze oraz okolicznościowe biegi. Delegacje władz samorządowych, jednostek oświatowych i lokalnych stowarzyszeń złożyły wiązanki w miejscach pamięci. Z ramienia Powiatu Otwockiego w obchodach majowych udział wzieli:

-w Otwocku we mszy w kościele św. Wincentego á Paulo a następnie pod obeliskiem Józefa Piłsudskiego Grzegorz Michalczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego,

-w Józefowie w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej oraz pod pomnikiem Powstania Warszawskiego Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego i Jarosław Kopaczewski - Radny Powiatu Otwockiego

-w Zakręcie w kościele pw. św. Pawła Apostoła a następnie w Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida Paweł Zawada - Wicestarosta i Grażyna Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego

-w Karczewie w kościele pw. Świętego Wita oraz przy pomniku Orła Białego Grażyna Olszewska - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego.