Jesteś tutaj:

Pracowity weekend Starosty

Data: 10.09.2019 r., godz. 11.00    566
W miniony weekend (7-8 września 2019 r.) Starosta Otwocki Pan Cezary Łukaszewski reprezentował Powiat Otwocki na kilku wydarzeniach realizowanych w powiecie i poza nim. Uczestniczył w „Narodowym Czytaniu”, Rodzinnym Pikniku Naukowym, Pikniku Historycznym w Otwocku Wielkim i Dożynkach Powiatu Garwolińskiego.
W sobotę, na zaproszenie Pani Anny Bielickiej, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku, Starosta pojawił się na akcji w ramach „Narodowego Czytania” w Bibliotece. Przeczytał fragment jednej z polskich nowel, a także odbył kilka rozmów z gośćmi wydarzenia. W spotkaniu wzięli udział również: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Piotr Mateusz Kudlicki, Wiceprzewodniczące Rady Powiatu Pani Grażyna Olszewska i Pani Grażyna Kilbach, Radny Powiatowy Pan Dariusz Kołodziejczyk.

Tuż po „Narodowym Czytaniu” Pan Łukaszewski udał się do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. M. E. Andriollego w Otwocku, gdzie uczestniczył w dorocznym Rodzinnym Pikniku Naukowym. Na wydarzeniu najmłodsi i ci trochę starsi uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą placówki, jak również uczestniczyć w pokazach. W tym roku były to między innymi pokazy: chemiczne i fizyczne, planetarium astronomicznego, gry w szachy czy modelów łódek, samolotów i robotów, które można było wykonać własnoręcznie. Bogata oferta Pikniku co roku przyciąga dzieci, które wraz z rodzicami mogą poznać naukę w wymiarze nie tylko teoretycznym, ale i doświadczalnym.

Ostatnie wydarzenie soboty, na którym pojawił się Starosta, to Piknik Historyczny w Otwocku Wielkim, realizowany na terenie Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Dwudniowe wydarzenie to przede wszystkim pokazy: artyleryjskie, dawnych tańców, strojów, broni, musztry i rzemiosł oraz sbandieratori - żonglerki flagami. Finałem wydarzenia była inscenizacja bitwy z czasów potopu szwedzkiego.

W niedzielę Starosta przybył natomiast do sąsiedniego powiatu garwolińskiego, gdzie na zaproszenie Starosty Powiatu Garwolińskiego Pana Mirosława Walickiego oraz Wójta Gminy Garwolin Pana Marcina Kołodziejczyka, uczestniczył w Dożynkach Gminno-Powiatowych w Miętnem.