Bezkolizyjne skrzyżowanie w Celestynowie

Data: 11.07.2019 r., godz. 13.30    232
Dziś (11 lipca) w Hali Sportowej w Celestynowie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Gminą Celestynów porozumienie w sprawie współpracy przy budowie nowego bezkolizyjnego skrzyżowania w Celestynowie. Inwestycja znacząco wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców Celestynowa i usprawni komunikację między podzielonymi przez tory kolejowe częściami gminy.
Nowa inwestycja zastąpi istniejący przejazd kolejowo-drogowy w ulicy Jankowskiego w Celestynowie. Inwestycja szacowana jest na ponad 24 mln zł, z tego 13 mln zapewni PKP PLK w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”, 8,5 mln zainwestuje Gmina Celestynów, 2,5 mln - Powiat Otwocki.

Na uroczyste podpisanie umowy przybyli przedstawiciele wszystkich zaangażowanych w inwestycję stron: Piotr Szymanowicz – Zastępca Dyrektora Regionu Centralnego, Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Agnieszka Kurek – Skarbnik Gminy Celestynów, Witold Kwiatkowski – Wójt Gminy Celestynów, Andrzej Bittel – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Arnold Bresch – Członek Zarządu, dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Cezary Łukaszewski – Starosta Otwocki, Romuald Ziętala – Przewodniczący Rady Gminy Celestynów, Mirosław Siemieniec – rzecznik prasowy, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Inwestycja jest jedną z 31 realizowanych w ramach przebudowy skrzyżowań linii kolejowych z drogami. Budowa ma rozpocząć się w 2020 roku.