Rozbudowa ul. Powstańców Warszawy i ul. Wawerskiej w Otwocku

Data: 15.12.2022 r., godz. 13.00    1097
14 grudnia przedstawiciele Powiatu Otwockiego i firma PHU TOWEMO Monika Szczygieł podpisali umowę na rozbudowę ulic: Powstańców Warszawy i Wawerskiej w Otwocku. Już wkrótce centrum stolicy powiatu zmieni swoje oblicze.
Umowa na rozbudowę ul. Powstańców Warszawy i ul. Wawerskiej w Otwocku, którą wczoraj podpisano w siedzibie Starostwa Powiatowego w Otwocku to wynik świetnej współpracy Powiatu Otwockiego z Miastem Otwock. Miasto zabezpieczyło aż 6 500 000 zł na tę inwestycję. Zadanie otrzymało dofinansowanie również w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kwotę 6 813 522,05 zł. Pozostałe środki z inwestycji, która przekroczy 17 000 000 zł, pochodzą ze środków Powiatu.

W ramach inwestycji ul. Powstańców Warszawy zostanie przebudowana.Powstaną na niej dwa skrzyżowania o ruchu okrężnym - na skrzyżowaniu z ul. Orlą/ Armii Krajowej oraz na skrzyżowaniu z ul. Andriollego. Ulica Wawerska zostanie natomiast rozbudowana od ronda Sybiraków do ul. Szkolnej.Tam również powstanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W ramach zadania przewidziano także wymianę nawierzchni jezdni, chodników oraz budowę nowych dróg rowerowych i chodników.

Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego podpisy złożyli: Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, Paweł Zawada - Wicestarosta Otwocki, a także wykonawca – firma PHU TOWEMO Monika Szczygieł i firma SPD Sp. z o.o., która będzie pełnić nadzór inwestorski. Podczas podpisania umowy obecny był również Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka, który wraz z Radą Miasta Otwocka wsparł tą ważną dla stolicy powiatu inwestycję.