Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Data: 09.12.2022 r., godz. 09.30    1126
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Otwocku informuje o konieczności utrzymywania drobiu w hodowlach przydomowych w zamknięciu maksymalnym możliwym zakresie czasowym.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Otwocku Anna Janulewska-Nowosad informuje o konieczności utrzymywania drobiu w hodowlach przydomowych w zamknięciu maksymalnym możliwym zakresie czasowym. Dyktowane jest to faktem, iż gmina Otwocki i gmina Karczew znajdują się w promieniu 3 kilometrów od rzeźni drobiu „SuperDrob S.A.” ul. Armii Krajowej 80, 05-480 Karczew.

Starty związane z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, wynikają z ogromnej liczby upadków ptaków oraz likwidacji chorego, zakażonego i podejrzanego o zakażenie drobiu. Ogromne straty ponoszą nie tylko fermy drobiu, ale cała produkcja drobiarska w związku z międzynarodowymi restrykcjami handlowymi jak zakaz handlu drobiem i produktami pochodzącymi od drobiu.

Do pobrania: Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii z dnia 07.12.2022