Wolontariusze są jak anioły!

Data: 06.12.2022 r., godz. 15.00    1469
5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia, w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbyła się gala tegorocznej edycji Konkursu "Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego".

Wolontariusze - poświęcają swój czas, by na co dzień pomagać innym, by po prostu  działać na rzecz drugiego człowieka. Powiat Otwocki zauważając i doceniając ich ważną rolę, już po raz czwarty zorganizował Konkurs „Anioły Wolontariatu Powiatu Otwockiego 2022". Do tegorocznej edycji wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Ponad 150 wolontariuszy zostało zgłoszonych w 6 kategoriach, a najliczniejszą z nich była kategoria specjalna: „Wolontariat na rzecz uchodźców z Ukrainy”. Jak powiedziała prowadząca wydarzenie Kinga Błaszczyk, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, „Mijający rok pokazał, że wolontariat zarówno w Polsce, jak i w naszym regionie – przeżywa swój rozkwit. Każdego dnia pokazywaliśmy nasze wsparcie dla sąsiadów z Ukrainy, organizowaliśmy zbiórki przyjmowaliśmy pod swój dach uchodźców, zbieraliśmy pomoc rzeczową, koordynowaliśmy najróżniejsze projekty”.

Wśród wyróżnionych mieszkańców znaleźli się przedstawiciele szkolnych kół wolontariatu, osoby pracujące na rzecz seniorów, prowadzący akcje w Internecie, działający pojedynczo lub w grupie. Każdy z nich otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom z rąk Starosty Otwockiego Krzysztof Szczegielniaka i Wiceprezydenta Miasta Otwocka Pawła Walo.

Podczas gali Starosta Otwocki podziękował także radnym powiatowym: Grażynie Olszewskiej, Jolancie Koczorowskiej, Jackowi Czarnowskiemu, Robertowi Kosińskiemu, Romanowi Srebnickiemu, Mateuszowi Kudlickiemu oraz Zbigniewowi Szczepaniakowi za zaangażowanie i pomoc dla uchodźców z Ukrainy.