KARCZEW CUP 2022

Data: 15.11.2022 r., godz. 16.00    1182
W dniach 11-13 listopada 2022 r. już po raz dwunasty odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt KARCZEW CUP 2022. Zespół MKS Karczew zajął drugie miejsce w kategorii Juniorek.
W dniach 11-13 listopada 2022 roku odbył się XII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Karczew CUP 2022. Zawody rozgrywane były w hali sportowej Centrum Kultury i Sportu w Karczewie oraz w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie. W roli gospodarza turnieju wystąpił klub MKS Karczew.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: Juniorki Młodsze (kategoria I) oraz Dzieci (kategoria II). W tym roku w turnieju wzięły udział zespoły z Kwidzyna, Piaseczna, Giżycka, Łodzi, Gołdapi, Żor. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria Juniorki Młodsze oraz II kategoria Dzieci. Łącznie wzięło w nich udział 18 zespołów, po dziewięć na każdą kategorię. W kategorii Juniorek Młodszych zwyciężył zespół MTS Kwidzyn I, natomiast w kategorii Dzieci – KS Victoria Piaseczno. Zawodniczki MKS Karczew zajęły drugie miejsce w kategorii Juniorek Młodszych, a w kategorii Dzieci, szóste.

Ostatniego dnia turnieju miała miejsce uroczysta ceremonia zakończenia i dekoracji medalowej. W jej trakcie przedstawiciele instytucji wspierających turniej, w tym Powiat Otwocki a w jego imieniu Starosta Otwocki, Krzysztof Szczegielniak, wręczali medale, puchary oraz nagrody indywidualne. W każdej kategorii wyróżniono najlepszą zawodniczkę, najlepszą bramkarkę oraz najskuteczniejszą zawodniczkę. Ponadto, każdy z trenerów wskazał w swoim zespole najbardziej wyróżniającą się zawodniczkę, która również została uhonorowana nagrodą.Turniej KARCZEW CUP 2022 należy do jednych z najlepiej znanych imprez w piłce ręcznej w kraju. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria Juniorki Młodsze oraz II kategoria Dzieci.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

7. MKS Rusiec
8. MKS Grochovia
9. ChKS Łódź II

Przyznano Nagrody Indywidualne (MVP, Najlepsza Bramkarka, Najskuteczniejsza Zawodniczka) w Kategorii I trafiły do zawodniczek z zespołów MTS Kwidzyn I, MKS Karczew i MTS Żory, w Kategorii II - KS Victoria Piaseczno oraz UKS Jaćwingowie Gołdap.

XII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Karczew CUP 2022 współfinansowany ze środków budżetowych Powiatu Otwockiego.